ŚWIADCZENIA Z ZAKRESU POŁOŻNEJ

W ramach POZ sprawujemy opiekę nad pacjentkami do nas zadeklarowanymi. Jest to opieka zdrowotna finansowana ze środków publicznych. Oznacza to, że każda osoba posiadająca ubezpieczenie zdrowotne, może skorzystać z usług położnej bez opłat.


jolajpg

Położna -Jolanta Błażej, (Głogów i okolice)  tel: 517 454 265


anielajpg

Położna - Aniela Rzeźnik, (Sława i okolice)   tel: 506 274 247

W Sławie zapraszamy do gabinetu w Poradni rodzinnej lek.med. Teresa Munia,
ul. Głogowska 12, gabinet nr 5,  w każdy wtorek, po uprzednim kontakcie telefonicznym.


Położna POZ, realizuje kompleksową pielęgnacyjną opiekę położniczo-neonatologiczno-ginekologiczną obejmującą:

 • Edukację w zakresie planowania rodziny,
 • Opiekę w okresie ciąży, porodu i połogu,
 • Opiekę nad kobietą, noworodkiem i niemowlęciem do ukończenia drugiego miesiąca życia,
 • Opiekę w chorobach ginekologicznych,
 • Opiekę nad kobietą w każdym okresie jej życia,
 • Promocję zdrowia i profilaktykę chorób
 • dodatkowo oferujemy słuchanie tętna płodu i wykonanie zapisu KTG

Położna obejmuje opieką wszystkie kobiety niezależnie od wieku, jednak faktem jest, że opieka ta wzmaga się podczas okresu ciąży i połogu.

CIĄŻA

Jeśli jesteś w ciąży - przyjdź do nas lub zadzwoń.

Nie musisz korzystać ze szkoły rodzenia, gdyż nasza położna w cyklu spotkań (w gabinecie lub w domu) omówi z tobą najważniejsze zagadnienia związane z fizjologią i patologią ciąży oraz opieką nad noworodkiem. Położna podczas wizyty słucha tętna płodu, oraz dodatkowo może wykonać w naszym gabinecie bezpłatnie zapis KTG.
Odpowie na nurtujące Cię pytania dotyczące ciąży, przygotowania do porodu, samego porodu i okresie połogu w dogodnym dla Ciebie terminie, ponieważ na spotkania umawiasz się indywidualnie. Również sama wybierasz zagadnienia które interesują Cię najbardziej. Nasze położne prowadzą również zajęcia praktyczne z opieki nad noworodkiem, które polegają na tym, że jeszcze przed urodzeniem  dziecka uczysz się na naszym fantomie jak trzymać, kąpać i pielęgnować noworodka.

OPIEKA NAD NOWORODKIEM

Nic nie szkodzi jeśli nie korzystałaś z naszych usług w czasie ciąży. Zgłoś się z noworodkiem, a nasza położna obejmie opieką Ciebie i Twoje dziecko do ukończenia przez nie 6 tygodnia życia. W ramach wizyt bezpłatnych odwiedzi Cię w domu, zważy noworodka oraz odpowie na pytania i doradzi.

Jeśli martwisz się czy twoje niemowlę odpowiednio przybiera na wadze, lub niepokoisz się wyglądem rany pępowinowej - zadzwoń.

Po okresie 6 tygodni również nie zostaniesz sama z dzieckiem. Opiekę przejmuje pielęgniarka, która w późniejszym terminie odwiedza Cię w czasie wizyty patronażowej, oraz wykonuje różne zabiegi na zlecenie lekarza, jak np. podawanie zastrzyków, kroplówek, zmiany opatrunków itp.

W żadnej chwili nie zostajesz sama, ponieważ otrzymujesz od nas numery telefonów do położnych i pielęgniarek, i jeśli tylko coś Cię martwi możesz zadzwonić i spytać o radę.

Naszym pacjentom oferujemy szereg usług wykonywanych dodatkowo.

PAMIĘTAJ!
MASZ PRAWO WYBORU DOWOLNEJ PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ, NIEZALEŻNIE OD TEGO GDZIE DOKONAŁEŚ/AŚ WYBORU LEKARZA


OFERUJEMY:

 •  świadczenia  wykonywane od poniedziałku do piątku
 • świadczenia wykonywane za odpłatnością również w soboty, niedziele i święta
 • BEZPŁATNE korzystanie z zabiegów światło- i koloroterapii lampą Bioptron w gabinecie. Terapia takim światłem stymuluje procesy samoleczenia i regeneracji oraz procesy obronne organizmu. Bardzo dobrze działa na skórę, goi rany pooperacyjne, pourazowe, pooparzeniowe, owrzodzenia, odleżyny.
 • Posiadamy DARMOWE glukometry dla pacjentek z cukrzycą
 • BEZPŁATNE korzystanie z zabiegów inhalacji dla dzieci i dla dorosłych.
 • Wypożyczamy inhalatory na zabiegi w domu chorego,
 • BEZPŁATNE konsultacje i opiekę położnej nad kobietą ciężarną i nad noworodkiem.

Nasze położne realizują zabiegi zgodnie ze zleceniem lekarskim w domu pacjenta, lub w gabinecie zabiegowym, czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 18.00.

Oferujemy dostępność za odpłatnością w innych godzinach oraz w dni ustawowo wolne od pracy.
Osoby które z różnych względów nie chcą zostać do nas zadeklarowane, mogą korzystać odpłatnie z wszystkich usług które świadczymy.