ŚWIADCZENIA Z ZAKRESU POŁOŻNEJ

Położna -Jolanta Błażej, (Głogów i okolice) 517 454 265, 603 309 138,
Położna - Aniela Rzeźnik, (Głogów, Sława i okolice) 506 274 247

Położna POZ, realizuje kompleksową pielęgnacyjną opiekę położniczo-neonatologiczno-ginekologiczną obejmującą:

  • Edukację w zakresie planowania rodziny,
  • Opiekę w okresie ciąży, porodu i połogu,
  • Opiekę nad kobietą, noworodkiem i niemowlęciem do ukończenia drugiego miesiąca życia,
  • Opiekę w chorobach ginekologicznych,
  • Opiekę nad kobietą w każdym okresie jej życia,
  • Promocję zdrowia i profilaktykę chorób
  • dodatkowo oferujemy słuchanie tętna płodu i wykonanie zapisu KTG

Położna obejmuje opieką wszystkie kobiety niezależnie od wieku, jednak faktem jest, że opieka ta wzmaga się podczas okresu ciąży i połogu.

CIĄŻA

Jeśli jesteś w ciąży - przyjdź do nas lub zadzwoń.

Nie musisz korzystać ze szkoły rodzenia, gdyż nasza położna w cyklu spotkań (w gabinecie lub w domu) omówi z tobą najważniejsze zagadnienia związane z fizjologią i patologią ciąży oraz opieką nad noworodkiem. Położna podczas wizyty słucha tętna płodu, oraz dodatkowo może wykonać w naszym gabinecie bezpłatnie zapis KTG.
Odpowie na nurtujące Cię pytania dotyczące ciąży, przygotowania do porodu, samego porodu i okresie połogu w dogodnym dla Ciebie terminie, ponieważ na spotkania umawiasz się indywidualnie. Również sama wybierasz zagadnienia które interesują Cię najbardziej. Nasze położne prowadzą również zajęcia praktyczne z opieki nad noworodkiem, które polegają na tym, że jeszcze przed urodzeniem  dziecka uczysz się na naszym fantomie jak trzymać, kąpać i pielęgnować noworodka.

OPIEKA NAD NOWORODKIEM

Nic nie szkodzi jeśli nie korzystałaś z naszych usług w czasie ciąży. Zgłoś się z noworodkiem, a nasza położna obejmie opieką Ciebie i Twoje dziecko do ukończenia przez nie 6 tygodnia życia. W ramach wizyt bezpłatnych odwiedzi Cię w domu, zważy noworodka oraz odpowie na pytania i doradzi.

Jeśli martwisz się czy twoje niemowlę odpowiednio przybiera na wadze, lub niepokoisz się wyglądem rany pępowinowej - zadzwoń.

Po okresie 6 tygodni również nie zostaniesz sama z dzieckiem. Opiekę przejmuje pielęgniarka, która w późniejszym terminie odwiedza Cię w czasie wizyty patronażowej, oraz wykonuje różne zabiegi na zlecenie lekarza, jak np. podawanie zastrzyków, kroplówek, zmiany opatrunków itp.

W żadnej chwili nie zostajesz sama, ponieważ otrzymujesz od nas numery telefonów do położnych i pielęgniarek, i jeśli tylko coś Cię martwi możesz zadzwonić i spytać o radę.